25. 7. 2009,
21.25

Sobota, 25. 7. 2009, 21.25

Ačimovič podajal, Austria zmagala

Nekdanji slovenski reprezentant Milenko Ačimovič je v petek v Linzu dunajski Austrii odprl pot do nevsakdanje zmage v gosteh (5:4). Sodeloval je kar pri štirih zadetkih ''vijolic''.

Avstrija Nekdanji kapetan slovenske reprezentance blesti v dresu dunajske Austrie tudi v sezoni 2009/10. ''Vijoličasti'' so v 2. krogu avstrijskega prvenstva v gosteh ugnali LASK s 5:4, Milenko Ačimovič pa je prispeval podaje kar za štiri zadetke. Napet dvoboj, ki ga je v 86. minuti (po predložku izkušenega Ljubljančana) odločil Rubin Rafael Okotie, je v Linzu spremljalo 9.400 gledalcev.

LASK : Austria Dunaj 4:5 (4:3)

Rusija Tom Tomsk, ki naj bi se vendarle izkopal iz finančnih težav (dolg znaša dobrih 6 milijonov dolarjev), največje zasluge pa so pripisane ruskemu premierju Vladimiru Putinu, je v soboto gostoval pri Rostovu, dvoboj pa se je končal brez zadetkov (0:0). Slovenski reprezentant Aleksander Radosavljevič, ki se je minuli teden na tekmi s Himkijem vpisal med strelce, je proti Rostovu odigral vseh 90 minut. Klub iz Sibirije je v 15 nastopih zbral 17 točk, kar zadošča za trenutno 12. mesto.

Hrvaška Uvodna tekma hrvaškega prvenstva med Interjem in Varteksom se je v petek končala brez zmagovalca (1:1). Sandro Bloudek, član moštva iz Varaždina, si je tekmo v Zaprešiću ogledal s klopi za rezervne igralce.