Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Petek,
10. 2. 2012,
9.41

Osveženo pred

6 let, 1 mesec

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Petek, 10. 2. 2012, 9.41

6 let, 1 mesec

Tekači, ne onesnažujte!

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Tek pripomore k dobremu počutju, tekači so prijetni ljudje, tek je naraven šport, tek je sožitje z naravo... A zakaj potem na tekaških progah lahko vidimo smeti?

Število rekreativnih tekačev iz leta v leto narašča, tekaške proge so vse bolj ''obremenjene'', posledica pa je, da ob progi vse bolj pogosto videvamo ''tekaške'' smeti. S tem mislimo predvsem embalaže energetskih gelov, ploščic in drugih dodatkov ter sem pa tja tudi kakšno plastenko. Na to opozarja vse več tekačev. "… odtekel sem krog okoli posestva Brdo, ki je vsem tekačem širne Gorenjske dobro poznan. In prav nič zadovoljen nisem bil. Razlog pa tiči v onesnaženosti te trase. Po celotni trasi okoli posestva Brdo namreč po tleh ležijo embalaže gelov, ploščic in drugih prehrambnih dodatkov, ki so zdaj tako moderni in brez katerih nekateri tekači očitno ne zmorejo odteči niti kroga okoli Brda … Zakaj je treba embalažo brezbrižno odvreči na tla, kjer bo razpadala leta in leta? … kultura tekačev, ki to delajo, je na dnu," se v svojem zadnjem zapisu na blogu jezi tekač na dolge proge ter organizator številnih tekem na Gorenjskem Janez Ferlic.

Prehranski dodatki, ki jih moramo zaužiti med tekom, so res postali modna muha. Redko kdo dejansko preteče toliko, da bi bil vnos v telo med tekom nujno potreben. Dovolj bi bilo, če bi svojo izgubljeno energijo nadomestili takoj po teku. Če pa se že odločite, da boste nekaj vzeli s seboj ''na pot'', naj embalaža konča v smeteh. Namesto plastenke, ki bo vsakič končala v smeteh, pa si kupite bidon ali stekleničko za večkratno uporabo.

Ne spreglejte