27. 4. 2008,
9.11

Nedelja, 27. 4. 2008, 9.11

Vujačič zelo blizu napredovanja

Los Angeles Lakers so zmagali tudi na tretji tekmi 1. kroga končnice košarkarske lige NBA. K novi zmagi nad Denverjem je Saša Vujačič prispeval osem točk.

Po sinočnjih tekmah tri ekipe za uvrstitev v drugi krog končnice potrebujejo le še eno zmago. Poleg Los Angelesa, ki v seriji proti Denverju vodi s 3:0, in Orlanda, ki je v dvoboju s Torontom boljši s 3:1, še Utah.

Moštvo iz Salt Lake Cityja je doma ugnalo Houston s 86:82, skupni izid v zmagah je 3:1. Končna odločitev je še nekoliko bolj oddaljena na dvoboju med Atlanto in Bostonom; slednji je izgubil s 93:102 in tekmecem dovolil približanje na 1:2 v zmagah.

Jezerniki so se z gostovanja v Denverju vrnili s polnim plenom tudi zahvaljujoč slabi formi prvih imen domačega moštva. Carmelo Anthony in Allen Iverson sta sicer dosegla 16 in 15 točk, toda iz igre sta skupaj metala slabih 10-38. Na drugi strani je bil z 22 točkami standardno učinkovit zvezdnik kalifornijske ekipe Kobe Bryant z 22 točkami, pri čemer je z devetimi zaporednimi v tretji četrtini poskrbel za vodstvo gostov s 64:51, ki ga nato do konca tekme niso več zapravili. Strelsko pomoč je imel v Luku Waltonu (15 točk), Pauju Gasolu in Dereku Fisherju (oba po 14), svoj delež pa je k zmagi prispeval tudi Vujačič. V 19 minutah je zbral devet točk in v statistiko dodal še tri skoke in dve podaji.

Manj uspešen je bil večer Raša Nesteroviča. Toronto je izgubil kljub bleščeči predstavi Chrisa Bosha. Z 39 točkami in 15 skoki je dosegel rekord kariere v končnicah, toda premalo soigralcev je bilo podobno strelsko razpoloženih, s po 12 točkami so mu sledili le T.J. Ford, Anthony Parker in Jason Kapono.

Pri tekmecih so se košarkarji kar drenjali pod vrhom strelske statistike tekme in štirje iz prve peterke so dosegli blizu 20 ali pa še več točk: Rashard Lewis je končal s 27 točkami in 13 podajami, Dwight Howard je zbral 19 točk, Jameer Nelson prav tako 19, od tega 12 v zadnji četrtini, Hedo Turkoglu pa je imel 18 točk. Pri Torontu se je v povprečno sliko vživel tudi Nesterovič, ki je v svojih 17 minutah dosegel po tri točke in skoke.

Atlanta je nekoliko pomešala račune Bostonu in obenem dosegla prvo zmago v končnici po letu 1999. Junak tekme je bil Josh Smith s 27 točkami in devetimi skoki, prav dosti pa niso zaostajali niti Joe Johnson s 23 točkami, novinec Al Horford z dvojnim dvojčkom (14 točk, 10 skokov) ter Mike Bibby z 12 točkami. Kelte je nad vodo držal le Kevin Garnett (32 točk, deset skokov), toda slaba pomoč soigralcev s sklopi (vsi skupaj so zbrali le 11 točk) je pomenila ključ do poraza Bostona.

Na zahodu je Utah pomembno zmago za zaključno žogo dosegel po zaslugi Derona Williamsa. Od 17 točk jih je tekmecem iz Houstona osem nasul v zadnji četrtini. Rakete so sicer zapretile prav ob koncu tekme, ko so nadoknadile 16 točk zaostanka iz tretjega dela, vendar bližje kot do dveh točk zaostanka le niso zmogle.

Vzhod: Toronto Raptors : Orlando Magic 94:106 /1:3/ Bosh 39 in 15 skokov, Ford 12 in 13 skokov, Nesterović 3, 3 skoki in podaja; Lewis 27 in 13 skokov, Howard 19 in 16 skokov

Atlanta Hawks : Boston Celtics 102:93 /1:2/ Smith 27, Johnson 23; Garnett 32 in 10 skokov, Pierce 17

Zahod: Denver Nuggets : Los Angeles Lakers 84:102 /0:3/ Iverson 15, Anthony in Martin 12; Bryant 19, Fisher 14, Vujačič 8, 3 skoki, 2 podaji

Utah Jazz : Houston Rockets 86:82 /3:1/ Williams 17, Okur 14 in 18 skokov; McGrady 23 in 10 skokov, Alston 15