12.03

8 let, 3 mesece

Goran Dragić Goran Dragić

Četrtek, 4. 4. 2013, 12.03

Neverjetno neumnost si je privoščil košarkar Los Angeles Clippers Ryan Hollins na tekmi proti Phoenix Suns. Zaradi incidenta z našim Goranom Dragićem je bil izključen.

Los Angeles Clippers so v noči na četrtek v severnoameriški profesionalni košarkarski ligi NBA premagali Phoenix Suns s 126:101. Pri izidu 105:81 - do konca tekme je bilo 8 minut in 56 sekund -, se je zgodil incident, v katerem sta imela glavni vlogi Ryan Hollins in slovenski reprezentant Goran Dragić. Izkušeni ameriški center je našega več kot 20 centimetrov manjšega branilca po enem izmed dvobojev z roko držal za vrat, ga pravzaprav dušil in v takšnem položaju ostal približno deset sekund, tudi ko je k njima pristopil sodnik. Potem se je vmešal Dragićev soigralec Michael Beasley in ga rešil iz objema Hollinsa, ki je bil zaradi incidenta seveda izključen, skorajda zagotovo pa se ne bo izognil niti ostrejši kazni (suspenzu ali finančni kazni).

Beasley, ki je posredoval in se tudi sam sprl s Hollinsom, je po tekmi spregovoril nekaj besed o incidentu. ''Hollins je dušil 'Gogija'. Moji soigralci so moja družina. Ne bom dovolil, da nekdo napade mojega soigralca, jaz pa bom gledal ob strani in se smejal. Sicer pa naj se spravi na koga drugega kot pa na našega najmanjšega igralca. Zakaj ni napadel Jermaina O'Neala (211 cm in 116 kg, op.p.)?'' se je po tekmi jezil Beasley.

Dragić, ki je proti Los Angeles Clippers igral dobrih 31 minut, se je ustavil pri 12 točkah, treh skokih in štirih podajah.