8 let, 5 mesecev

Sobota, 30. 3. 2013, 21.09

Tajfun je Krko zadrževal do polčasa

Košarkarji Krke so v 3. krogu lige za prvaka premagali Tajfun.

Krka suvereno nadaljuje pohod proti četrtemu zaporednemu naslovu prvaka Slovenije. Pred domačimi gledalci je zabeležila še eno zmago z več kot desetimi točkami prednosti, tako da po treh tekmah zasluženo zaseda vrh razpredelnice. Tajfun ima po zmagi v sredo proti Zlatorogu izkupiček 1-1, saj ga tekma uvodnega kroga z Unionom Olimpijo čaka sredi aprila.

Novomeščani so vse dvome o zmagovalcu rešili v tretji četrtini. Po relativno izenačenem prvem delu so v nadaljevanje krenili visoko motivirano in hitro prišli do prednosti 55:38, ki jim je omogočila lagodno zadnjo četrtino. Domači strateg Gašper Potočnik je tako odpočil glavne adute in priložnost ponudil vsem dvanajstim igralcem - med strelce so se vpisali vsi razen mladinca Žige Zatežiča, podobno pa tudi njegov kolega na drugi strani Damjan Novaković, ki pa tokrat ni imel razpoloženega posameznika, saj so domači odlično opravili primarno nalogo in zaustavili met Tajfuna z zunanjih položajev.