8.46

Nedelja, 6. 4. 2008, 8.46

Rašo uspešen, Toronto ne

V noči na nedeljo je bilo v košarkarski ligi NBA odigranih šest srečanj. Na nasprotnih straneh sta si stala Rašo Nesterovič in Boštjan Nachbar, ekipa slednjega je bila uspešnejša.

Na sobotnih tekmah severnoameriške košarkarske lige NBA je največ pozornosti slovenskih ljubiteljev tega športa pritegnil dvoboj med Torontom in New Jerseyjem. Na osebni ravni je slovenski obračun dobil Rašo Nesterovič, ki je dosegel dvojni dvojček z 22 točkami in 14 skoki, na ekipni pa Boštjan Nachbar (8 točk), saj so Mrežice zmagale z 99:90.

Drugi slovenski košarkar Toronta Primož Brezec ni igral, prav tako pa Bena Udriha ni bilo v ekipi Kraljev iz Sacramenta, ki so s 118:115 premagali Denver. V preostalih tekmah je Cleveland izgubil z Orlandom s 86:101, Philadelphia z Atlanto 85:92, Charlotte pa z Bostonom z 78:101. Chicago je moral priznati premoč Washingtona s 87:99. Nesterovič je kot kaže v odlični strelski formi. Potem ko je tekmecem iz Charlotta natresel 23 točk, se je dan kasneje v New Jerseyju ustavil le pri eni manj. Toda obakrat je njegovo moštvo izgubilo, pa čeprav je v East Rutherfordu Nesterovič postavil še piko na i s 14 skoki ter tako le za en skok zaostal za svojim najboljšim dosežkom v ligi. Z 22 točkami se je spet zelo približal osebnemu rekordu 24 doseženih točk izpred sedmih let.

Nesterovič, ki je ob dveh zadetih prostih metih iz igre metal 10-12, je bil najboljši strelec gostov, toda domači so imeli še za odtenek bolj razpoloženega igralca. Vince Carter je spet stisnil zobe in dan po izpuščeni tekmi proti Detroitu zaradi bolečin v gležnju spet zaigral na najvišji ravni. Tekmo je končal z 32 točkami, od tega jih je 21 dosegel v drugem polčasu, dobrega strelskega pomočnika pa je imel tudi v Richardu Jeffersonu (28 točk). A kljub zmagi Mrežicam za nadaljevanje sezone slabo kaže, saj je Atlanta zmagala proti Philadelphii in ima v boju za zadnje prosto mesto na Vzhodu zdaj štiri zmage več.

Denverju odprte še vse možnosti

Boston je premagal Charlotte s 101:78, čeprav je igral brez Paula Pierca, Kevina Garnetta in Raya Allena. A je strelsko vlogo prevzel Leon Powe z 22 točkami in Keltom že zagotovil prednost domačega terena v končnici. Orlando je do tretjega mesta na vzhodu prišel po zmagi nad Clevelandom, za katero je Hedo Turkoglu dosegel 23 točk, Rashard Lewis pa 21. Pri tekmecih je prvi zvezdnik LeBron James tekmo končal z zanj povprečnimi 17 točkami.

Denverju, ki lovi mesto v končnici zahodne konference, kjer je za zdaj razen dveh mest še vse odprto, jo je zagodel Sacramento. Ekipa, ki že nekaj časa nima več možnosti za nadaljevanje sezone, je dosegla četrto zaporedno zmago in prekinila niz devetih zmag Denverja v domači dvorani. Za Denver je bil usoden predvsem Kevin Martin s 36 točkami, zaradi preveč napak v obrambi pa so Zlata zrna izničila tudi velik strelski učinek Carmela Anthonyja, ki je s 47 točkami sicer le za dve zaostal za svojim rekordom v NBA.

Liga NBA, 5. april:

Cleveland Cavaliers : Orlando Magic 86:101 West 19, Ilgauskas 18; Turkoglu 23, Lewis 21

Philadelphia 76ers : Atlanta Hawks 85:92 Igoudala 25, Miller 18; Johnson 22, Smith in Williams 18

Charlotte Bobcats : Boston Celtics 78:101 Okafor 17; Powe 22, Posey 19

New Jersey Nets : Toronto Raptors 99:90 Carter 32, Jefferson 28, Nachbar 8 in 5 sk. v 19 minutah; Nesterovič 22 in 14 sk. v 38 minutah, Bosh 18, Brezec ni igral

Chicago Bulls : Washington Wizards 87:99 Gordon 18, Hughes 16; Haywood 25 in10 sk., Butler 18

Denver Nuggets : Sacramento Kings 115:118 Anthony 47 in 11 sk., Kleiza 28; MarTin 36, Garcia 29, Udrih ni igral