10.30

7 let, 12 mesecev

Nedelja, 1. 11. 2009, 10.30

Prvi poraz Merkurja v jadranski ligi

Košarkarice Merkurja iz Celja so na gostovanju v Šibeniku izgubile z domačo ekipo Jolli JSB z 48:65.

S tem so doživele prvi poraz v letošnji sezoni in so z enakim izkupičkom kot košarkarice iz Šibenika (tri zmage, en poraz) na tretjem mestu prvenstvene lestvice.

Hrvaške podprvakinje so do odločilne prednosti prišle v drugi četrtini, ko je izkušena Črnogorka Monika Veselovsky v nizu dosegla deset točk in prednost Šibenčank povišala na 17 točk. V ekipi iz Celja je bila najboljša druga strelka jadranske lige Nika Barič; 13 točkam je dodala še pet podaj in dve ukradeni žogi, Nikyi Hughes pa sta za nov dvojni dvojček zmanjkala dva skoka (deset točk, osem skokov).