31. 1. 2009,
19.29

Sobota, 31. 1. 2009, 19.29

Olimpija popustila v zadnjih minutah

Košarkarji Uniona Olimpije so v 20. krogu lige NLB izgubili s Cibono z 69:75 (15:15, 41:34, 60:62).

Zgolj devet doseženih točk v zadnjih enajstih minutah dvoboja je bilo premalo, da bi košarkarji Uniona Olimpije prekinili niz osmih zmag Cibone v domači dvorani in dosegli svojo tretjo zaporedno. Končna razlika šestih točk je najvišja prednost Zagrebčanov v vseh štiridesetih minutah.

Varovanci Jureta Zdovca so se v domu Dražena Petrovića predstavili kot požrtvovalna in borbena ekipa, ki je na trenutke povzročila obilico preglavic "evroligaškemu moštvu" in bi lahko ob nekoliko bolj pametni igri v končnici iztržila tudi ugodnejši rezultat. Že v prvem polčasu je prisotnost Mirze Begića pod obročema vlila strah domačim igralcem (30:36), tudi v nadaljevanju pa sta se ekipi večji del izmenjavali v vodstvu. Odločilne minute so bile od 29. do 35. Tedaj so namreč domači košarkarji nadoknadili zaostanek sedmih točk (53:60) in do 35. minute prešli v vodstvo s 65:60.

Skoraj šestminutni post Uniona Olimpije in delni izid 12:0 je tehtnico prevesil na stran Cibone, pa čeprav se je Union Olimpija približala na 68:67 in imela kar tri napade zapored za prevzem vodstva. Žal Jasmin Hukić in Sašo Ožbolt nista bila dovolj zbrana.

V naslednjem krogu, 7. februarja, bo Union Olimpija gostila Bosno.