21.20

Krka liga ABA

Sobota, 17. 10. 2015, 21.20

Novomeščanom se popravni izpit ni izšel

Košarkarji Krke so v 6. krogu lige Aba izgubili z Metalcom s 70:75 (19:21, 34:40, 53:58).

Košarkarji Krke so doživeli četrti poraz v ligi Aba. V šestem krogu so morali pred domačimi gledalci premoč priznati ekipi Metalca, ki je zasluženo zmagala s 75:70.

Za Novomeščane je to drugi zaporedni poraz, prvi v dvorani Leona Štuklja. V prejšnjem krogu so izgubili v Stožicah s tridesetimi točkami razlike, popravni izpit pa se jim ni izšel, saj so v zaključku naredili preveč napak oziroma niso imeli razpoloženega posameznika.

Luka Lapornik je sicer dobri dve minuti pred koncem zadel za eno redkih vodstev Krke na tekmi (68:67) - gostje so v drugem polčasu nekajkrat vodili z osmimi točkami prednosti, vendar pa so njegovi soigralci v zaključku dovolili gostom najprej lahek koš za 71:68, nato pa še trojko za pet točk naskoka.

Krka bo naslednji konec tedna gostovala pri Partizanu.