21.54

7 let, 12 mesecev

Sreda, 1. 12. 2010, 21.54

Novomeščani prvič uspešni na gostovanju

Košarkarji Krke so v 3. krogu pokala eurochallenge v gosteh premagali Telekom Bonn s 74:71. Največ točk je dosegel Simon Petrov (16).

Košarkarji Krke so dosegli drugo zmago v pokalu eurochallenge in tako potrdili kandidaturo za eno od prvih dveh mest, ki vodita v drugi del tekmovanja, ponovni skupinski del s štirimi štiričlanskimi skupinami. Novomeščani so v prejšnjem krogu premagali Zagreb, na drugem gostovanju v prvem ciklusu so slavili v Bonnu, v naslednjem krogu pa bodo v dvorani Leon Štukelj proti češkemu Prostejovu najverjetneje odločali o prvem mestu v skupini E.

Krka je bila pred 3000 gledalci v Bonnu suvereno boljša od domačega Telekoma, čeprav končni rezultat ne kaže na prepričljivo zmago. Toda varovanci trenerja Aleksandra Džikića so bili praktično vseh štirideset minut v prednosti. Na začetku drugega polčasa s 14 točkami naskoka, v 31. minuti s 63:50, štiri minute pred koncem pa 68:58. Za Krko je bila tekma dobljena 32 sekund pred koncem, ko je najboljši strelec ekipe Simon Petrov (16 točk) zadel za 72:64.