18.48

8 let, 5 mesecev

Sobota, 10. 1. 2015, 18.48

Novomeščani Igokeo poslali domov s porazom

Košarkarji Krke so v 17. krogu lige Aba premagali Igokeo. S tem so prekinili niz treh porazov proti predzadnji ekipi lige.

Krka, ki se je tako Igokei, ta si želi predvsem v prvenstvu BiH spet zagotoviti mesto v ligi Aba, potem ko so si po njihovem mnenju obstanek v tem tekmovanju praktično že zagotovili, maščevala za prvi poraz po treh uvodnih zmagah v sezoni, je temelje današnjega uspeha postavila že v prvem polčasu, ki ga je dobila za 13 točk. Kljub nekaterim prebliskom gostov pa je tudi v nadaljevanju narekovala ritem in upravičila vlogo favorita.

Krkaši, pri katerih je spet zaigral center Chris Booker, so v prvem polčasu tekmece lomili s trojkami, v prvih 20 minutah so jih zadeli kar osem. V drugem polčasu so v 22. minuti po košu Malcolma Raya Armsteada pobegnili že na 53:36 in si priigrali odlično izhodišče za nadaljevanje tekme.

Toda sledilo je nekaj črnih minut, po katerih so se gosti približali na 55:46, v 29. minuti pa so zaostajali zgolj 57:52. Na odmor pred zadnjo četrtino so Novomeščani vendarle nesli spodobnih 11 točk naskoka po trojkah Mirka Mulalića in Bookerja.

Gosti so zadnjih deset minut začeli z delnim izidom 7:0, ki jih je spet približal Dolenjcem, toda ti so nato odgovorili v pravem trenutku in hitro prišli do zanesljivejše prednosti, ki jim je omogočila mirno končnico. V tej so vodili tudi že s 76:61.