9.00

Sobota, 2. 2. 2008, 9.00

Naveza Bryant-Vujačić "strašila" v Torontu

V severnoameriški ligi je znova odlično predstavo pokazal Saša Vujačič, ki je Torontu Radoslava Nesteroviča v dresu Los Angeles Lakers nasul 22 točk.

Miami Heat, najslabša ekipa lige, je doma izgubila z moštvom New Jersey Nets s 85:94, Boštjan Nacbar pa je v 21. minutah zbral pet točk, sedem skokov in podajo za New Jersey. Sacramento Kings je doma odpravil New Orleans Hornets s 112:103, Beno Udrih pa je v 19. minutah nanizal po štiri točke in skoke ter pet podaj za Sacramento.

Kobe Bryant s 46 točkami in Vujačič sta dosegla večino točk Jezernikov, ki so Torontu prizadejali prvi poraz na njihovem parketu na zadnjih sedmih tekmah. Le nekaj ur pred dvobojem so Lakersi podpisali pogodbo s Špancem Pauom Gasolom, ki je doslej igral v Memphisu. V Sacramentu Udrih ni več član začetne peterke, kar je bil še nedavno po prestopu v novo sredino. Gostitelji, za katere sta bila najučinkovitejša Ron Artest (24 točk) in Kevin Martin (22), so že v drugi četrtini vodili za 26 točk. Turek Hedo Turkoglu (23 točk) je z dvema trojkama ob zaključku, druga je mrežico razparala 2,4 sekunde pred koncem, zagotovil slavje Orlandu, ki je s 15 zmagami v gosteh najučinkovitejša ekipa lige.

Minnesota prepustila zadnje mesto Miamiju

Utah je v ameriški prestolnici dosegel sedmo zaporedno zmago, tudi na tej tekmi pa je bil v ospredju Turek. Mehmet Okur je dosegel 27 točk, 19 v drugem polčasu, ujel je 11 žog, ter nadomestil slab učinek Carlosa Boozerja, udeleženca tekme vseh zvezd, ki je dosegel vsega štiri točke. Jason Richardson, ki je v šestih sezonah za Golden State prikazal zelo dobre prestave in postal ljubljenec navijačev, je svoje nekdanje soigralce v dresu Charlotte "osrečil" z metom 2:9 iz igre in desetimi točkami. Monta Ellis (21 točk) in Stephen Jackson (19) sta Warriorse že v tretjim četrtini povedla do prednosti 34 točk.

Minnesota je na krilih Ala Jeffersona (25 točk, 11 skokov) in Craiga Smitha (21 točk) prišla do zmage, s katero se je odlepila od dna lige; ima zmago več od Miamija. Slednji je izgubil proti New Jerseyju, ki je s tem prekinil niz sedmih zaporednih porazov. Novinec Carl Landry (22 točk) je prevzel breme odgovornosti v zadnji četrtini, v kateri je dosegel 13 točk za šesto zaporedno zmago Houstna v gosteh. V Portlandu je Brandon Roy dosegel svoj prvi trojni dvojček v karieri (20 točk, 11 skokov in 10 podaj) in upravičil povabilo na svojo prvo tekmo All Star.

Liga NBA, 1. februar:

Toronto Raptors : Los Angeles Lakers 101:121 Bragnani 28, Bosh 22, Nesterovič 4 in 3 sk. v 10 minutah; Bryant 46, Vujačič 22, 2 sk., podaja v 26 minutah

Miami Heat : New Jersey Nets 85:94 Wade 15, Blount 14; Jefferson 25, Boone 15, Nacbar 5, 7 sk., v 21 minutah

Sacramento Kings : New Orleans Hornets 112:103 Artest 24, Miller in Martin po 22, Bibby 15, Udrih 4, 4 sk. in 5 podaj v 19 minutah; Stojaković 25, Chandler 21, Paul in Peterson po 15

Indiana Pacers : Houston Rockets 103:106 Granger 22; Landry 22, McGrady 19

Philadelphia 79ers : Orlando Magics 106:108 Miller 25, Williams 20; Turkoglu 23, Lewis 18, Howard 17 in 14 sk.

Washington Wizzards : Utah Jazz 87:96 Jamison 31, Blatche 19 in 13 skokov; Okur 27 in 11 sk., Kirilenko 16

Minnesota Timberwolves : Los Angeles Clippers 104:83 Jefferson 25, Smith 21, Gones 18; Casell 17, Mobley 16

Portland Trail Blazers : New York 94:88 * Roy 20, Blake 19, Aldridge 17; Randolph 25, Robinson 17

Golden State Warrors : Charlotte Bobcats 127:96 Ellis 21, Jackson 19, Biedrins in Pietrus po 15; Okafor 20, Felton 16