12. 1. 2008,
22.52

Sobota, 12. 1. 2008, 22.52

Nad U. Olimpijo še naprej črni oblaki

Košarkarji Uniona Olimpije so v 17. krogu lige NLB izgubili s Hemofarmom. U. Olimpijo je prizadel še en poraz, ki klub potiska v še bolj nejasno situacijo.

Union Olimpija je doživela osmi poraz, petega v gosteh in drugega v nizu. Novi trener Aleksandar Džikić, ki je v 48 urah še drugič izgubil, zaenkrat ni prinesel bistvenih sprememb v igro Uniona Olimpije, ki je bila znova daleč od želja privržencev zeleno-belih.

Že prva četrtina je pokazala, da bo to tekma "brez obramb" in številnih košev na obeh straneh. Medtem ko so jih domačini na začetku največ dosegli z meti iza polkroga (6 trojk v prvi četrtini), so Ljubljančani igrali v valovih. Enkrat solidno, drugič porazno. Hemofarm je tako držal prednost in narekoval ritem igre, Union Olimpija pa nikakor ni prišla bližje kot na štiri točke zaostanka. Zadnja priložnost za preobrat se ji je ponudila v 34. minuti po dveh zaporednih trojkah Hukića (80:77), toda domačini so odgovorili s tremi trojkami v nizu in pobegnili na 91:79.

Union Olimpija bo čez teden dni gostila Crveno zvezdo.