11.30

Sreda, 22. 4. 2015, 11.30

Memi Bečirović ostal brez iranske zgodbe

Po poročanju iranskih medijev je tamkajšnja košarkarska zveza našla novega reprezentančnega selektorja. Memija Bečirovića bo zamenjal Luka Pavičević.

Uspehi iranske košarkarske reprezentance so se pod taktirko slovenskega strokovnjaka Memija Bečirovića vrstili drug za drugim. Leta 2012 je osvojila azijski pokal, leto dni pozneje azijsko prvenstvo, leta 2014 pa spet azijski pokal.

Lani je Iran na azijskih igrah osvojil drugo mesto, potem ko je bila v finalu boljša Južna Koreja, nastopil pa je tudi na svetovnem prvenstvu v Španiji.

Po večletnem sodelovanju so se v Iranu odločili za spremembo na čelu strokovne ekipe, navaja Teheran Times. Bečirovićev naslednik bo postal Luka Pavičević, ki bo tamkajšnjo reprezentanco vodil na azijskem prvenstvu med 23. septembrom in 3. oktobrom.