Thermometer Blue 0,68

liga prvakov liga prvakov Petrol Olimpija

Sreda, 31. 1. 2018, 23.10

Fiba, liga prvakov, 13. krog

Grki v zadnji četrtini zavladali v Tivoliju in končali Olimpijino evropsko sezono

Petrol Olimpija AEK | Foto Vid Ponikvar

Košarkarji Petrola Olimpije, ki so se zaradi evropskega prvenstva v futsalu iz Stožic začasno vrnili v Tivoli, so v 13. krogu lige prvakov v torek z 71:80 izgubili z grškim moštvom AEK. Ta je odločilen korak k zmagi naredil v zadnji četrtini. Olimpija je po novem porazu že končala tekmovanje evropsko sezono. Krog sta v sredo zaključila Bayreuth in Venezia, z 89:81 je slavil prvi.

Potem ko so v soboto v ligi ABA vzeli skalp Zdovčevi Cedeviti in si dan pozneje z zmago nad Šenčurjem že zagotovili vstop v ligo za prvaka, so košarkarji Petrola Olimpije divji ritem tekem nadaljevali v ligi prvakov.

V okviru 13. kroga lige prvakov so v dvorani Tivoli gostili grški AEK in bili velik del tekme povsem enakovreden tekmec. Grki so se oddaljili šele v zadnji četrtini, ki so jo dobili s 23:17 in na koncu slavili za devet točk.

Pri zmajih je bil s 15 točkami najbolj razpoložen Gregor Hrovat, pri gostih pa z 20 Vince Hunter.

Možnosti za eno od prvih štirih mest, ki vodijo med šestnajst najboljših ekip, Olimpija že lep čas ni več imela, zdaj pa je ostala še brez petega ali šestega mesta v skupini C, ki vodita v drugorazredno Fibino tekmovanje.