8 let, 1 mesec

Petek, 14. 3. 2008, 7.54

Kraljevska porcija Udriha

Kralji iz Sacramenta so sinoči v košarkarski ligi NBA odpravili Portland. Beno Udrih je dosegel 14 točk, raznovrstno predstavo pa je kronal z osmimi skoki in sedmimi podajami.

"Beno je zrasel v svoji igri, odkar ima vlogo člana prve peterke. V zadnjih treh, štirih tednih je postal zelo zanesljiv in samozavesten," je igro Udriha pohvalil trener Kingsov Reggie Theus in dodal: "Na današnji tekmi je odločala obramba, ki so jo moji igralci prikazali na tako visoki ravni, kot že dolgo ne. Na zadnjih treningih smo največ pozornosti posvetili prav obrambi."

Ron Artest je dosegel 22 točk, Brad Miller pa 14 točk in sedem skokov za Sacramento, ki je vodil ves čas tekme in je po dveh porazih znova zmagal v svoji Arco Areni. Brandon Roy je zbral 21 točk, devet skokov in šest podaj, LaMarcus Aldridge pa 20 točk za Portland.

Praznovanje Butlerja

Caron Butler se je po 16 tekmah odsotnosti zaradi poškodbe kolka znova vrnil v prvo peterko Washingtona in poskrbel, da je bilo slavje ob njegovem osemindvajsetem rojstnem dnevu še bolj glasno. Dosegel je prvi koš na srečanju in zadel šest od prvih osmih metov. V nadaljevanju je igral nekoliko slabše (skupni met 8:18) in je dosegel 19 točk ter bil prvi strelec v izenačenem napadu gostiteljev, saj je sedem igralcev doseglo dvoštevilčno število košev. Antawn Jamison je imel na koncu v statistiki 17 točk in 10 skokov, Darius Songaila pa 15 točk ob enem samem zgrešenem metu. Na drugi strani je Srb Aleksandar Pavlović zbral 24 točk (met 9:15), le eno več pa ob po sedmih skokih in podajah zvezdnik LeBron James, ki pa je iz igre metal le 9:22, od tega 1:7 za tri točke in 1:6 v zadnji četrtini.

V Phoenixu je bil prvi mož na igrišču Amare Stoudemire (36 točk, 11 skokov in štiri blokade), Sunsi pa so trojke metali 12:24 in 7:12 v drugem polčasu. Golden State kljub porazu še vedno zaseda zadnje mesto, ki še vodi v končnico na zahodnem delu lige, Sunsi pa za zmago zaostajajo za New Orleansom v boju za peto mesto v tem delu lige.

Liga NBA, 13. marec:

Washington : Cleveland 101:99 Butler 19, Jamison 17, 10 sk.; James 25, 7 sk., 7 podaj, Pavlović 24

Sacramento : Portland 96:85 Artest 22, Udrih 14, met za dve 6-11, prosta meta 2-2, 8 sk., 7 podaj, 6 izg. žog v 41 minutah; Roy 21, 9 sk., Aldridge 20

Phoenix : Golden State 123:115 Stoudemire 26, 11 sk., Nash 21, 13 podaj; Davis 38, 9 sk., 8 podaj, Ellis 23