Nedelja, 25. 4. 2021, 17.58

3 leta

zanesljiva zmaga nad triglavom

Celjanke do 15. naslova pokalnih prvakinj

Košarkarice Cinkarne Celje so osvojile svoj 15. naslov pokalnih prvakinj in tretjega zaporednega, potem ko so v finalu v Celju premagale Triglav z 83:49 (27:13, 44:27, 60:39). Triglav je bil doslej prvak dvakrat, in sicer 2014 ter 2018. Triglav je v polfinalu premagal Grosuplje z 62:51, Celje pa s 86:48 Ježico.

Celjanke nadaljujejo prevlado na domačih igriščih. Potem ko so se že uvrstile v finale državnega prvenstva in se jim nasmiha naslov državnega prvaka, so pred tem osvojile tudi 15. pokalno lovoriko. In to več kot prepričljivo, saj jim Kranjčanke v finalu niso bile enakovreden tekmec. Gostiteljice turnirja so ušle že na začetku tekme, nato pa niso le nadzorovale poteka tekme, ampak so prednost večale, boljše so bile prav v vseh četrtinah.

Na začetku tekme so povedle z 12:3, pet zaporednih točk je Triglavu dajalo upanje, da bi se lahko kosal s tekmicami, toda upanje je bilo kratko. Že ob koncu prve četrtine je bilo na semaforju 27:13, gostje so v drugi četrtini za kratek čas vzpostavile ravnotežje, toda nadaljevanje je bilo spet povsem v znamenju Celjank. Dokončno je bilo jasno, da bo zmaga zanesljivo ostala v Celju na začetku zadnjega dela, ko so domače z delnim izidom 9:0 povedle za 30 točk.

Prvo ime tekme je bila Snežana Bogićević, dosegla je 19 točk, temu pa dodala še osem skokov in pet asistenc. S 13 točkami in sedmimi skoki se je izkazala tudi Lea Bartelme, 13 točk sta pri zmagovalkah dosegli tudi Lea Debeljak in Mojca Jelenc.

Pri Triglavu je 14 točk vknjižila Manca Vrečer.