17.32

8 let, 1 mesec

Sreda, 19. 2. 2014, 17.32

Valverde se v Andaluziji odlično počuti

Zmagovalec prologa in prvi vodilni v skupnem seštevku 60. kolesarske dirke po Andaluziji (2.1) je Španec Alejandro Valverde. Slovenec Luka Mezgec je prolog končal na 44. mestu.

Prav Alejandro Valverde je tisti kolesar, ki na etapni dirki prve kategorije brani lansko in predlansko zmago. Na traso 7,3 kilometra dolgega prologa se je zato podal zadnji in dosegel izjemen čas. Traso je prekolesaril s povprečno hitrostjo 52,3 kilometra na uro in drugouvrščenega Nizozemca Toma Dumoulina premagal za sedem sekund. Tretji je bil Valverdejev moštveni kolega Ion Izagirre, ki je zaostal devet sekund. Poleg Morena, ki je prav tako član ekipe Movistar, so prolog v deseterici najboljših končali tudi štirje kolesarji britanske ekipe Sky. Na dirki kot edini Slovenec nastopa Luka Mezgec, ki je za Valverdejem zaostal 33 sekund in zasedel 44. mesto.

"Nekoliko bolj z občutkom sem nastopil na današnjem prologu, saj sem prvič letos kolesaril s kolesom za posamičen kronometer. Poleg tega sem šele ob polnoči prispel v hotel. Sem pa zelo vesel, da se je tudi zame začela sezona, saj vem, da se bom iz dirko v dirko boljše počutil. Čez zimo sem dobro treniral in z dobro osnovo začenjam sezono. Poleg tega nisem bil nič bolan in sem v celoti opravil vse treninge," je po prologu za Sportal povedal Mezgec.

Dirka se bo nadaljevala v četrtek, ko kolesarje čaka 187 kilometrov dolga etapa s ciljem v Jaenu. Mezgeca verjetno čaka garanje za moštvenega kolega Marcela Kittla, ki bo skušal slaviti zmago v ciljnem šprintu glavnine.