21.19

8 let, 2 meseca

Sobota, 8. 3. 2008, 21.19

Hutarovič pred Clercom

Zmagovalec 2. etape kolesarske dirke Driedaagse van West-Vlaanderen je Belorus Jauheni Hutarovič, ki bo jutri vozil v rumeni majici. Borut Božič je 8. v skupnem seštevku.

Tudi v današnji etapi je v ospredju ostalo le 57 kolesarjev. Med njimi je bil tudi Borut Božič, ki je na zadnjem letečem cilju osvojil drugo mesto in si priboril dve sekundi časovnega odbitka. V ciljnem šprintu je Hutarovič vrnil udarec Clercu za včerajšnji poraz. ''Tudi danes nisem izkoristil priložnosti za šprint. Napravil sem napako in tudi počutil se nisem dobro. Vseeno se stanje izboljšuje in tudi ekipa je danes sijajno opravila svoje delo. Upam, da bo jutri še ena priložnost,'' je za Sportal povedal Borut Božič.

Jutrišnja zadnja etapa bo dala zmagovalca dirke. Tako Clerc kot Hutarovič imata isti čas. Vsekakor bosta njuni ekipi dovolili beg kolesarjev, ki niso nevarni v skupnem seštevku. Slednji bi s tem pobrali vse časovne odbitke in bi o zmagovalcu odločale negativne točke. Ali bodo to dopustile ostale ekipe ni mogoče napovedati. Najbolj verjetno bo o zmagovalcu etape odločal ciljni šprint večje skupine kolesarjev.

Rezultati 2. etape, Torhout-Handzame, 181,8 km:

1. Jauheni Hutarovič (Blr) Francaise des Jeux 4;18:43 2. Aurelien Clerc (Švi) Bouygues Telecom 3. Jean Patrick Nazon (Fra) Ag2r-La Mondiale 4. Bobbie Traksel (Niz) P3Transfer-Batavus 5. Stefan Van Dijk (Niz) Mitsubishi-Jartazi 6. Roger Hammond (VB) High Road 7. Klaas Lodewyck (Bel) Rabobank III 8. Jurgen Van Locke (Bel) Willems Veranda 9. Edvald Boasson Hagen (Nor) High Road 10. Maxime Vantomme (Bel) Mitsubishi-Jartazi … 17. Borut Božič (Slo) Cycle Collstrop vsi isti čas