Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Sobota,
2. 3. 2013,
11.57

Osveženo pred

11 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Gregor Gazvoda

Sobota, 2. 3. 2013, 11.57

11 mesecev

Arredondu dirka po Langkawiju

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Kolumbijec Julian David Arredondo je zmagovalec 18. kolesarske dirke po Langkawiju (2.HC). V zadnji 10. etapi je zmago slavil Italijan Francesco Chicchi, Gregor Gazvoda 13.

Štiriindvajsetletni Arredondo je rumeno majico vodilnega v skupnem seštevku oblekel v kraljevski 5. etapi in jo po pričakovanjih zadržal vse do konca dirke. Arredondo je že drugo sezono član japonske ekipe Nippo-De Rosa in je z zmago na dirki po Langkawiju dosegel svoj največji uspeh doslej. Arredondo je z zmago nadaljeval niz zmag kolumbijskih kolesarjev, ki so zmagali zadnjih pet izvedb te dirke. Na 2. in 3. mestu sta dirko končala Nizozemec Pieter Weening in Španec Sergio Pardilla. V zadnji 115 kilometrov dolgi etapi je v ciljnem šprintu glavnine slavil Francesco Chicchi, ki je slavil drugo etapno zmago na dirki. Dvaintridesetletni Italijan je bil najhitrejši že v 4. etapi. "Ta dirka mi je zelo všeč. Ne bi si mogel želeti boljšega pričetka sezone v dresu te čudovite ekipe za katero sem na dirki dosegel dve etapni zmagi in majico najboljšega v skupnem seštevku po točkah," je po etapni zmagi povedal Chicchi.

V zadnji etapi se je s 13. mestom izkazal Gregor Gazvoda, medtem ko je Ilešič zopet pomagal moštvenemu kolegu Keoughu, ki ni uspel unovčiti garanja moštvenih kolegov. V skupnem seštevku je Gazvoda dirko končal na 48., Ilešič pa na 98. mestu.

Ne spreglejte