21.10

8 let, 1 mesec

Četrtek, 27. 3. 2014, 21.10

Založani poskusili tudi s pretepom, a Jeseničani se niso zmedli

Hokejisti moštva Team Jesenice so na povratni polfinalni tekmi državnega prvenstva premagali Playboy Slavijo s 4:2. Tudi prvo tekmo so s 3:2 dobili Jeseničani.

Izenačen prvi polfinalni dvoboj, v katerem so bili le za gol boljši Jeseničani, je nakazal enakovredno tekmo tudi na Gorenjskem. Gostje bi z zmago z enim golom prišli do podaljškov, z višjo pa tudi do uvrstitve v finale. A na koncu so Jeseničani dobili tudi domačo tekmo in se uvrstili v veliki finale DP.

Začetek je bil sicer po okusu Založanov, Gregor Režek je poskrbel za hitro vodstvo, a so ga domači izničili sredi tretjine, ko so izkoristili številčno prednost, uspešen je bil Jure Dolinšek.

Odločilen korak za finale DP so jeseniški hokejisti naredili v drugi tretjini. Potem ko sta imeli obe ekipi vrsto priložnosti, pa so domači dve svoji izkoristili v 33. minuti in se tako odlepili na skupno tri gole naskoka, Založane pa postavili pred težak izziv v zadnjem delu.

Zaradi pretepa so v zadnji tretjini sodniki predčasno poslali z ledu kar sedem igralcev, štiri na domači strani in tri pri gostih, rezultatsko piko na i pa je postavil Anže Zupančič ob prednosti dveh igralcev v 50. minuti, Luka Kar pa je nato le ublažil poraz Slavije.

V drugem polfinalu igrata Telemach Olimpija in Triglav, prvo tekmo so s 3:1 dobili zmaji. Finale, tako kot polfinale bo potekal po sistemu boljši iz dveh tekem, bo na sporedu 31. marca in 3. aprila.