7 let, 12 mesecev

svetovno prvenstvo Praga

Sobota, 16. 5. 2015, 15.08

V velikem finalu letošnjega svetovnega prvenstva Rusija in Kanada

Rusi in Kanadčani se bodo pomerili za naslov prvakov na letošnjem svetovnem prvenstvu v hokeju na ledu. Kanadčani so v polfinalu premagali gostitelje Čehe, Rusi pa Američane.

Kanadčani na 79. svetovnem prvenstvu ostajajo brez poraza, v polfinalnem obračunu s Čehi so zmagali z 2:0. V deveti minuti tekme jih je v vodstvo popeljal Taylor Hall. V 30. minuti tekme je vodstvo Kanade povišal Jason Spezza. Tik pred koncem druge tretjine so zadeli Čehi, a gola sodniki niso priznali, saj je Petr Koukal stal v vratarjevem prostoru. V zadnji tretjini ni bilo spremembe izida. Kanadčani zdaj čakajo na tekmeca v finalu.

V drugi polfinalni poslastici so Rusi premagali Američane. V prvih dveh tretjinah tekme sta blestela predvsem oba vratarja, Connor Hellebuyck na ameriški in Sergej Bobrovski na ruski strani. Polovila sta vse strele napadalcev. Prvi gol so gledalci v polni dvorani O2 v Pragi dočakali šele v 48. minuti tekme, ko je ameriška obramba klonila in je Ruse v vodstvo popeljal Sergej Mozjakin. Američani so nato več tvegali, Aleksander Ovečkin je to izkoristil in v 51. minuti povišal vodstvo Rusije. V 56. minuti je zadel še Vadim Šipačjov. Američani so v zadnjih minutah poskušali s šestimi možmi v polju in brez vratarja in v prazno mrežo dobili še en zadetek, Jevgenij Malkin je postavil končni izid 4:0.

Jutri se bodo tako za naslov svetovnih prvakov pomerili hokejisti Kanade in Rusije, Američani in Čehi bodo igrali za končno tretje mesto.