5. 9. 2008,
18.56

Petek, 5. 9. 2008, 18.56

V Podmežakli slavili graški 99ers

Jeseniški hokejisti so se v četrtek v sklopu priprav na novo sezono v prijateljskem obračunu pomerili z Gradcem, okoli 600 gledalcev v Podmežakli pa ni videlo domače zmage.

Domači publiki se je prvič pred novo sezono predstavil švedski napadalec Conny Strömberg, ki na turnirju Poletne lige Rudi Hiti za Železarje ni nastopal, v vratih pa je Gabra Glaviča tokrat zamenjal Andrej Hočevar. V moštvu Gradca tokrat ni bilo prvega zvezdnika Iva Jana, ki naj bi imel spet nekaj težav s hrbtom, a gostje iz avstrijske Štajerske so bili vseeno boljši s 4:0 (0:1, 0:1, 0:2).

Gole za Gradec so prispevali Hercog, Ulmer, Schildorfer in Kraxner, jeseničani pa svojih priložnosti niso izkoristili.

"S tekmo seveda nismo zadovoljni. Kljub temu, da gre le za prijateljski obračun, si vsak igralec želi zmage. Že v prvi tretjini se je pokazalo, da zelo slabo igramo v obrambnih nalogah, tudi tempo ni bil pravi. V drugi tretjini smo bili sicer več pri ploščku, a nam igra nikakor ni stekla, težave smo imeli tudi z igralcem več, v zadnjem delu pa smo takoj prejeli zadetek, kar nam je pobralo še nekaj volje. V naslednjih štirinajstih dneh nas čaka še veliko dela," pa je za klubsko spletno stran pojasnil novi kapetan Železarjev, Marcel Rodman.

V nedeljo ob 18. uri se bodo Jeseničani doma pomerili z nemškim moštvom EC München, ki ga vodi nekdanji trener Albe in Innsbrucka Pat Cortina, bavarske barve pa brani tudi Jeseničan Elvis Bešlagič. München sicer nastopa v nemški drugi ligi.