liga NHL Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar

Nedelja, 3. 4. 2016, 6.36

Teksaška Benna pokopala Anžeta Kopitarja in njegove Kralje (video)

LA Kings Dallas Stars NHL

Najboljši slovenski hokejist Anže Kopitar in njegovi soigralci iz moštva Los Angeles Kings so sinoči v ligi NHL doživeli poraz na domačem ledu. S 3:2 jih je premagal Dallas.

Anže Kopitar tokrat ni dosegel novih točk, na ledu je prebil dobrih 20 minut, v tem času tekmecem ukradel en plošček, dodal pa en nalet in dve blokadi.

Gola za domače sta zabila Tanner Pearson in Jeff Carter, za gostujoče Zvezde iz teksaškega Dallasa pa kanadska brata Jamie in Jordie Benn ter Patrick Evans.

Tekma se je sicer za kralje začela dobro, saj so domači po dveh tretjinah vodili z 2:1. V ekipo se je po poškodbi noge in šestih tekmah odsotnosti vrnil tudi Kris Versteeg, a to ni spremenilo računov zvezd iz Dallasa. Razpoložena sta bila brata Benn, Jordie ima zdaj v peti sezoni za Dallas na svojem računu že 55 točk, tokrat je z golom pet minut pred koncem gostom priboril zmago. Njegov mlajši brat Jamie je 55 točk zbral v zadnjih štirih mesecih, tokrat je zadel v prvi tretjini.

"Upam, da nam je ta tekma dala misliti. Bolje sicer pozno kot nikoli, a tak poraz tik pred koncem rednega dela vsekakor ni v redu. Vse te zadnje tekme bodo odločene z golom razlike, v to sem prepričan in če se v zadnjo tretjino podamo z golom prednosti, moramo to znati zadržati," je po tekmi dejal branilec Kraljev Rob Scuderi.

4. (X) Nashville Predators 79 - 92

5. Minnesota Wild 79 - 87

6. Colorado Avalanche 78 - 82

7. Winnipeg Jets 78 - 70

(X) – v končnici

*Moštva na prvih treh mestih divizij se uvrstijo neposredno v končnico. Vstopnici wild card si v vsaki konferenci zagotovita moštvi, ki nista končali med prvimi tremi v diviziji, imata pa največ točk med preostalimi moštvi (ne glede na divizijo).