7 let, 12 mesecev

Tampa Bay Lightning Chicago Blackhawks NHL finale

Petek, 5. 6. 2015, 16.12

Tampa vrnila udarec, bitka za Stanleyjev pokal izenačena (video)

Hokejisti Tampa Bay Lightning so na drugi domači tekmi v finalu lige NHL proti Chicago Blackhawks izid v zmagah poravnali na 1:1.

Tampa je povedla v 13. minuti z zadetkom Cedrica Paquetteja. Nato je sledila eksplozivna druga tretjina, v kateri sta se moštvi izmenjavali v vodstvu. Andrew Shaw je izenačil v 24. minuti na 1:1, Chicago je dve minuti kasneje izkoristil moštveno premoč na ledu in povedel z 2:1, v polno je zabil Teuvo Teravainen. A je bilo vodstvo kratkega daha, saj je dobro minuto kasneje Nikita Kučerov Tampi priigral izenačenje na 2:2, Tyler Johnson pa je v 34. minuti poskrbel za še tretji zadetek za moštvo s Floride in novo vodstvo.

Zadnjo tretjino so bolje začeli hokejisti iz vetrovnega mesta ter izenačili na 3:3 z zadetkom Brenta Seabrooka. Dobrih enajst minut pred koncem pa je odločilni zadetek za Tampo ob power playu dosegel Jason Garrison za končni izid 4:3.

Moštvo s Floride slavi novega junaka 20-letnega Andreja Vasiljevskega, ki je v vratih osem minut pred koncem zamenjal poškodovanega Bena Bishopa. Rus se je zelo izkazal in ubranil pet strelov na gol Tampe ter se svoje prve zmage v končnicah veselil kar v velikem finalu.

Finalna serija se bo preselila v Chicago, kjer bosta na sporedu naslednji tekmi. Tretja tekma velikega finala bo na sporedu v noči na torek. Moštvi v boju za Stanleyjev pokal igrata na štiri zmage.