22.29

5 let, 2 meseca

svetovno prvenstvo Češka Ostrava Praga

Četrtek, 30. 4. 2015, 22.29

Švedi po kazenskih strelih do zmage nad Čehi, v Ostravi slavili Američani in Rusi

Začelo se je 79. svetovno prvenstvo v hokeju na ledu. V Ostravi so Američani nekoliko presenetljivo premagali Fince, Rusi pa udobno in pričakovano Norvežane. V Pragi poraz gostiteljev.

V slovenski skupini B v Ostravi so Američani s 5:1 odpravili Fince in poskrbeli za prvo manjše presenečenje prvenstva. Rusi so v večerni tekmi pričakovano gladko opravili z Norvežani. Slovenska reprezentanca bo tekmovanje začela v soboto, ko se bo ob 16. uri in 15 minut spoprijela z Belorusi.

V praški skupini A so tekmovanje dobro začeli Kanadčani, ki so pričakovano in zanesljivo odpravili Latvijo. V derbiju prvega dne pa se domačini Čehi merijo s Švedi. Nora tekma, v kateri so Čehi vse do 53. minute lovili skandinavske nasprotnike, jih z golom Červenke ujeli in kmalu zatem še prehiteli, se je zavlekla v podaljšek in nato še kazenske strele. Švedi so minuto pred koncem rednega dela tekme izenačili na 5:5, podaljšek odločitve o zmagovalcu ni prinesel, pri kazenskih strelih pa so bili le natančnejši hokejisti treh kron in se veselili zmage.