19.25

liga NHL končnica

Sreda, 1. 5. 2013, 19.25

Pittsburg končnico začel zelo konkretno, s 5:0

V hokejski ligi NHL si je v prvem krogu končnice najizdatnejšo zmago sredinega večera tudi brez zvezdnika Sidneyja Crosbyja priigral Pittsburgh, ki je newyorške Islanders odpravil kar s 5:0.

Moštvo Pittsburgh Penguins je, brez poškodovanega zvezdnika Sidneyja Crosbyja, prepričljivo odprlo končnico skrajšane sezone severnoameriške hokejske lige NHL. Na domačem ledu so s kar 5:0 odpihnili moštvo New York Islanders. Pascal Dupuis je dvakrat zadel v polno, izkazal pa se je tudi vratar Marc-Andre Fleury, ki je s 26 obrambami domačo mrežo ohranil nedotaknjeno. Vratar otočanov Jevgenij Nabokov je bil pred razigranimi pingvini povsem nemočen. V prvih 22 minutah tekme, v katerih je ubranil 11 strelov, so ga premagali kar štirikrat, v začetku prve tretjine je dva gola prejel v razmaku le 32 sekund, ukanila sta ga Kris Letang in Dupuis, nato je sledila pot na klop, zamenjal ga je Kevin Poulin. V vrsti domačega moštva sta strelsko statistiko še napolnila Beau Bennett in Tanner Glass.

V uvodnih dvobojih končnice sta bili uspešni tudi moštvi Boston Bruins, ki je na domačem ledu s 4:1 premagalo Toronto Maple Leafs, ter San Jose Sharks, ki je v gosteh ugnalo Vancouver Canucks s 3:1. Moštva za napredovanje v naslednji krog potrebujejo štiri zmage.