Sobota, 17. 2. 2018, 6.20

Liga NHL, 16. februar

Zvezde podaljšale črn niz St. Louisa, Wheeler prekinil sušo

Dallas Stars | Foto Reuters

V noči na soboto se je v ligi NHL igralo na štirih prizoriščih. Hokejisti Dallasa, katerih niz petih zmag je na zadnji tekmi končal Vancouver, se je na zmagovalne tirnice hitro vrnil proti St. Louis Blues, ki je zdaj izgubil še tretjič zapored. Winnipeg Jets so visoko premagali Colorado (6:1).

Kar 15 tekem brez zadetka je težilo Blaka Wheelerja, zato je končal dolgo čakanje. Dosegel je dva gola in še podajo, medtem ko je Mark Scheifele podal pri treh golih. "S količino časa, ki jo dobim na ledu, s soigralci, s katerimi igram, človek preprosto pričakuje, da bom dosegel gol. Včasih se to ne zgodi, to je nora igra. Na zadnjih dveh tekmah sem trinajstkrat streljal na gol in nisem bil uspešen, tokrat sem takoj zadel. Vse to skupaj mi sicer ne povzroča nespečnosti," je po tekmi dejal Wheeler, ki je na zadnjih 58 tekmah dosegel 16 golov in 48 podaj.

Poleg Wheelerja so na tekmi za Winnipeg zadeli še Kyle Connor, Andrew Copp, Patrik Laine in Nikolaj Ehlers, medtem ko je vratar Connor Hellebuyck ubranil 30 strelov. Za Avalanche je edini gol dosegel Mikko Rantanen.

Edina tekma, ki se je sinoči v NHL končala po podaljšku, je bila med Columbusom in Philadelphio. Letalci so končno končali negativen niz v Columbusu. Sean Couturier je zadel v drugi minuti podaljška in s tem končal niz 11 zaporednih tekem brez zmage na ledu modrih jopičev. Za Philadelphio je zadel še Wayne Simmonds. Izenačil je Cam Atkinson proti koncu zadnje tretjine.

Carolina Hurricanes so po rednem delu z 0:3 izgubili proti New York Islanders z 0:3, Dallas Stars pa so St. Louis Blues premagali z 2:1.

Columbus Blue Jackets : Philadelphia Flyers 1:2*