Petek, 16. 2. 2018, 7.02

Liga NHL, 15. februar

Kopitar in Kralji nemočni pri prvakih, vitezi iz Vegasa ne popuščajo

Anže Kopitar LA Kings vs Pittsburgh Penguins | Foto Reuters

Los Angeles Kings v ligi NHL nadaljujejo s črnim nizom, tretji zaporedni poraz so doživeli v Pittsburghu pri prvakih. Penguins so zmagali s 3:1. Novo zmago, že 38. v sezoni so dosegli hokejisti moštva Vegas Golden Knights, prav tako zmagoviti so bili oklepniki Tampe, ki ostaja najboljše moštvo lige.

Ekipa iz Kalifornije počasi nujno potrebuje točke za uvrstitev v končnico, saj je po dobrem začetku v ligi zdaj zdrsnila že na 11. mesto v zahodni konferenci.

Vrhunci tekme v Pittsburghu:

V 27. minuti je gostitelje v vodstvo popeljal Ryan Reaves, kraljem pa je izenačenje po le minuti in 16 sekundah zagotovil Dion Phaneuf. Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnji tretjini, ko je Zach-Aston Reese v 46. minuti povišal na 2:1, usodo ekipe iz mesta angelov pa je 25 sekund pred koncem zapečatil Rus Jevgenij Malkin.

Najboljši slovenski hokejist Anže Kopitar je za ekipo Los Angelesa odigral dobrih 23 minut, sprožil pet strelov na nasprotni gol, a mu ni uspelo premagati domačega vratarja. Si je pa Hrušičan prislužil eno malo kazen.

Pingvini napadajo rekord

Pittsburgh je na domačem ledu slavil desetič po vrsti. To je drugi najdaljši niz pingvinov po sezoni 2013/14, ko so postavili rekord s 13 zmagami. Pittsburgh sicer ni izgubil od 4. januarja, ko ga je s 4:0 ugnala Carolina, do danes pa je na 15 tekmah nanizal 13 zmag.

Iz Pensilvanije se ekipa Los Angelesa zdaj seli v zvezno državo New York, kjer Kopitarja in druščino v noči na nedeljo čaka obračun z Buffalom.

Ovečkin dosegel že 1100. točko

Aleksander Ovečkin je v noči na petek dosegel zadetek in tri podaje. | Foto: Reuters Aleksander Ovečkin je v noči na petek dosegel zadetek in tri podaje. Foto: Reuters V mestnem derbiju mesta New York sta se pomerili ekipi Islanders in Rangers, s 3:0 so slavili prvi. Jaroslav Halak je ustavil kar 50 strelov, med strelce so se vpisali Josh Bailey, Jordan Eberle in Thomas Hickey.

Vodilna ekipa lige NHL Tampa Bay je zmagala enajstič zaporedoma, zadnja žrtev je bil Detroit, ki je izgubil z 1:4. Uspešna je bila tudi druga ekipa lige, Vegas Golden Knights je s 4:1 porazil Edmonton, 30. gol v sezoni je v dresu zlatih vitezov dosegel William Karlsson. Washington je s 5:2 premagal Minnesoto, zvezdnik zmagovalne ekipe Aleksander Ovečkin pa se je veselil 1100. točke, potem ko je na tekmi dosegel gol in kar tri podaje.

New Jersey je s 5:2 premagal Carolino, Carolina je bila s 4:3 boljša od Nashvilla, Anaheim pa s 3:2 od Chicaga. San Jose je s 4:1 porazil Vancouver. Po podaljšku so se z zmage s 3:2 veselili igralci Ottawe, ki so bili boljši od naslednjega Kopitarjevega tekmeca Buffala.