Antti Karhula Innsbruck HK Olimpija Ljubljana IceHL

Sobota, 5. 10. 2024, 22.00

Liga ICEHL, 5. in 6. oktober

Olimpija se je hitro vrnila na zmagovalne tirnice

Antti Karhula, Upi Karhula, HK Olimpija Ljubljana | Olimpija bo odigrala še drugo tekmo v dobrem dnevu. | Foto www.alesfevzer.com

Olimpija bo odigrala še drugo tekmo v dobrem dnevu.

Hokejisti HK Olimpija Ljubljana so hitro pozabili petkov poraz pri Innsbrucku. Znova so bili na delu že v soboto, ko so gostovali pri Pioneers Vorarlberg in zabeležili še peto zmago v sezoni. Bilo je 5:2. Še štiri tekme bodo v nedeljo.

Innsbruck : hk olimpija
Sportal Konec zmagovitega niza Olimpije

Zmaji so odlično otvorili srečanje in z goloma Bineta Mašiča in Žige Mehleta na polovici prve tretjine vodili z 2:0. V 14. minuti je prednost povišal Maris Bicevskis, domači pa so do konca tega dela igre vendarle znižali. V drugi tretjini so se Avstrijci nevarno približali, saj so ta del igre dobili z 1:0.

V zadnji tretjini pa so bili strelsko bolj navdahnjeni Ljubljančani in z goloma Nika Simšiča ter za konec še Roberta Saboliča v prazno mrežo poskrbeli, da se z vsemi tremi točkami vračajo v prestolnico.

Zmaje naslednja tekma čaka v petek, 11. oktobra, ko bodo gostili Bolzano.