6 let, 7 mesecev

Gašper Krošelj KAC Celovec

Sreda, 19. 8. 2015, 22.07

Krošelj z medvedi odpravil nekdanje EBEL-ligaške tekmece

Zagrebški Medveščak, v vratih katerega je stal Gašper Krošelj, ostaja po peti pripravljalni tekmi nepremagan. V Domu Sportova je s 5:2 odpravil Celovčane.

Potem ko so se Zagrebčani poigrali s slovaškim prvoligašem Bansko Bystrico (7:2) in preskočili ligaške nasprotnike moštva Slovan Bratislava (3:1) ter z zmagama nad nemškima prvoligašema Nürnbergom in Augsburgom (5:4) osvojili turnir, so na peti pripravljalni tekmi, prvi domači, spet slavili. V Domu Sportova so palice prekrižali z nekdanjim nasprotnikom razširjenega avstrijskega prvenstva Celovcem in Korošce odpravili s 5:2.

Po dolgem času je med vratnicama medvedov začel Gašper Krošelj – na turnirju v Straubingu ga ni bilo v postavi –, ki ga je v sedmi minuti ob številčni premoči premagal Thomas Koch. A na veselje domačih privržencev je bilo to edino koroško vodstvo na tekmi. Do konca prve tretjine je izenačil Stefano Giliati, v jurišu drugega dela pa so moštvo Gordieja Dwyera na odmor z rezultatom 5:1 popeljali Patrick Bjorkstrand, Jesse Saarinen, Gilliati in Marek Kvapil. Korošci so v zadnji tretjini še enkrat poslali plošček za hrbet slovenskega vratarja, za končnih 5:2 je bil še enkrat uspešen Koch.

Hrvaškega KHL-ovca do začetka sezone v Kontinentalni hokejski ligi (26. avgusta mu bo nasproti stal Amur Habarovsk) čaka še en preizkus, in sicer se bodo v petek srečali s še enimi Korošci, v Zagreb namreč prihaja Beljak Žige Panceta in Mihe Verliča. Celovčani bodo v nedeljo odigrali prvo tekmo lige prvakov proti münchenskemu Red Bullu.