44 minut

Liga NHL, pripravljalne tekme

Kralji proti prvakom izgubili na generalki

Anže Kopitar začenja svojo 19. sezono v NHL.

Hokejisti moštva Los Angeles Kings so ponoči izgubili generalko pred začetkom nove sezone v ligi NHL. V Quebecu so jih s 4:2 premagali branilci naslova Florida Panthers. Kapetan Kingsov Anže Kopitar, ki ga čaka že 19. sezona v ligi, je v statistiko vpisal eno izključitev in en strel na gol.

Anže Kopitar LA Kings 2005
Sportal Kopitarjeva izjemna premiera in rojstvo legende #NDD

Ekipa iz Kalifornije je v šesti minuti povedla, ko je zadel Phillip Danault, a je Florida še v istem delu izid obrnila. Jonah Gadjovich je v drugem delu povišal na 3:1, v 48. minuti pa je Trevor Moore vnovič približal Los Angeles na gol. A Gadjovich je 24 sekund pred koncem z drugim golom na tekmi dokončno odločil zmagovalca.

V nedeljo bodo na sporedu zadnje pripravljalne tekme, po prostem ponedeljku pa se bo v torek začelo zares. Prvaki s Floride bodo prvo domačo tekmo, na kateri bodo pod strop dvorane potegnili prapor za prvaka, igrali z Bostonom. Kralji z Anžetom Kopitarjem bodo prvič aktivni v petek, ko bodo gostovali pri Buffalu.