21.58

6 let, 7 mesecev

Sobota, 1. 1. 2011, 21.58

Kralji izgubili, "zimska klasika" Washingtonu

Prvi dan novega leta je v ligi NHL moštvo Anžeta Kopitarja Los Angeles Kings z minimalnim rezultatom izgubilo s San Josejem. Tradicionalno "zimsko klasiko" so dobili hokejisti Washingtona.

Moštvo Los Angeles Kings je z 0:1 doma izgubilo proti San Joseju. Odločil je zadetek Devina Setoguchija v drugi tretjini. Slovenski hokejski reprezentant Anže Kopitar je sprožil dva strela na nasprotnikova vrata. Kralji so izgubili tretjo tekmo zapored.

Vratar moštva Sharks Anttin Niemi je ubranil vseh 29 strelov in devetič v karieri v ligi NHL ostal nepremagan. Setoguchi je edini zadetek na tekmi v 19. minuti druge tretjine dosegel prav na svoj 24. rojstni dan.

Liga NHL, 1. januar:

Buffalo Sabres : Boston Bruins 7:6 ** Stafford 3, Pominville 2, Vanek; Ference, Seidenberg, Marchand, Chara, Seguin, Kampfer

Ottawa Senators : Toronto Maple Leafs 1:5 Gomčar; Bozak 2, MacArthur, Boyce, Schenn

Carolina Hurricanes : New Jersey Devils 6:3 Samsonov 2, Skinner 2, Ruutu, Dalpe; Pelley, Zajac, Elias

Tampa Bay Lightning : New York Rangers 2:1 * Tyrell, Thompson; Gaborik

Edmonton Oilers : Calgary Flames 1:2 Jones; Jackman, Giordano

Pittsburgh Penguins : Washington Capitals 1:3 Malkin; Fehr 2, Knuble

Los Angeles Kings : San Jose Sharks 0:1 Kopitar je dvakrat streljal na gol; Setoguchi