Thermometer Blue 0

liga NHL Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings

Ponedeljek, 23. 11. 2015, 16.46

Kopitar v polno, a žal sklonjenih glav (video)

Hokejisti Los Angeles Kings so gostovali pri Tampi na Floridi in morali tekmecu priznati premoč šele po streljanju kazenskih strelov, pri katerih je bil natančen naš Anže Kopitar.

Slovenski hokejist Anže Kopitar je še na četrti tekmi zapored vknjižil zadetek ali podajo. Tokrat je bil učinkovit pri drugem kazenskem strelu - sicer se to ne šteje v statistiko -, a to ni bilo dovolj za zmago Kraljev.

Redni del tekme se je končal z rezultatom 1:1. Domače je najprej v 46. minuti v vodstvo popeljal Tyler Johnson, podaljšek pa je slabih deset minut pozneje izsilil Milan Lucic. Ker tudi v podaljšanjem času ni bilo zadetkov, je sledilo izvajanje kazenskih strelov.

V prvi rundi je pri Kraljih Jeff Carter zgrešil, pri Tampi pa je bil učinkovit Jonathan Marchessault. Nato je dobil prostor Kopitar - v rednem delu je trikrat streljal v okvir vrat -, ki je prelisičil domačega vratarja Bena Bishopa. Na žalost so navijači kluba iz Los Angelesa v tretji rundi videli gol Valtetterija Filippule, medtem ko njihov igralec Tyler Toffoli ploščku ni našel poti v mrežo.