6 let, 2 meseca

Thermometer Blue 0,06

Torek, 6. 2. 2018, 21.53

JYP iz Jyväskylä zmagovalec hokejske lige prvakov

Hokejisti finske ekipe JYP Jyväskylä so zmagovalci lige prvakov. Finci so v gosteh pri švedskem moštvu Växjö Lakers v dvorani Vida Arena pred 5750 gledalci zmagali z 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) in se tako v štiriletni zgodovini tekmovanja naslova veselili prvič. Naslov je branila švedska ekipa Frölunda HC, ki je lani osvojila drugi naslov.

Prvi gol za goste s Finske je v drugi tretjini prispeval Joonas Nattinen, v drugo je bil v zadnji minuti tekme uspešen Janne Kolehmainen, ki je zatresel nebranjeno mrežo.

Tekmovanje se je začelo 24. avgusta, ko je v njem sodelovalo 32 ekip, še v lanski sezoni je v tekmovanju sodelovalo 48 moštev. Tretji mesti sta v tej sezoni 2017/18 zasedli češki ekipi Ocelari Trinec in Bili Tygri iz Libereca, ki so v osmini finala izločili branilce naslova Frölunda HC.