6 let, 7 mesecev

liga KHL Rok Tičar Medveščak Zagreb

Četrtek, 16. 10. 2014, 13.23

Jeglič zadel za vodstvo, a zmaga je ostala pri Čeljabinsku

Slovan iz Bratislave je pri Traktorju iz Čeljabinska izgubili z 2:3. Žiga Jeglič in Rok Tičar sta imela zasluge za vodstvo z 2:1, a so Slovaki ostali praznih rok. Medveščak slavil v podaljšku.

Slovaško moštvo je v Rusiji dvakrat slavilo, že v prvi minuti je namreč za vodstvo z 1:0 poskrbel Tomas Netik,a je član Čeljabinska Jan Bulis pred odmorom izenačil, v drugem delu pa je po podajah Kurtisa Fosterja in Roka Tičarja plošček v mrežo za 2:1 pospravil Žiga Jeglič (video). Domači so nato povedli hitro povedli, v zadnji tretjini pa so si prek Semjona Kukjova v 45. minuti priigrali zmago. Omeniti velja še neizkoriščeni kazenski strel slovaškega napadalca Milana Bartovica.

Strelec drugega zadetka Slovana je na ledu preživel 17 minut in 14 sekund, sprožil tri strele in dobil sodniški met, Tičar pa je odigral še 15 sekund več, štirikrat streljal in dobil štiri od desetih sodniških metov.

Slovan je po četrtem zaporednem porazu padel na deseto mesto zahoda, medtem ko Medveščak, za katerega Marcel Rodman ni zaigral, po zmagi z 2:1 nad Jugro iz Hanti-Mansijska v podaljšku - zmagoviti zadetek je dosegel Bill Thomas - zaseda 11. mesto.