21. 5. 2014,
19.28

Sreda, 21. 5. 2014, 19.28

Epski preobrat Kopitarjevih Kraljev v Chicagu (video)

Hokejisti Los Angeles Kings so v Chicagu ulovili izenačenje finalne serije zahoda. Čeprav so izgubljali z 0:2, so s fantastično predstavo v zadnji tretjini nadigrali gostitelje. Bilo je 6:2.

Takšne tretjine pa še ne! Hokejisti Chicago Blackhawks, ki branijo naslov v ligi NHL, so bili v noči na četrtek po slovenskem času prepričani, da jim gre znova vse po načrtih. Skoraj do izteka druge tretjine so imeli v žepu oprijemljivo prednost dveh zadetkov, dišalo je po osmi zaporedni domači zmagi v končnici lige NHL. Nato pa so se gostje iz Kalifornije prebudili. Na koncu druge tretjine so znižali zaostanek, nato pa v zadnji zabili v domačo krsto kar pet žebljev in si na veličasten način (6:2) priigrali skupno izenačenje v zmagah (1:1).

S tremi zadetki je izstopal Jeff Carter, njegovi Kralji pa so postali prvo moštvo, ki je v letošnji končnici osvojilo vetrovno mesto. Chicago toliko zadetkov v končnici lige NHL ni prejel že pet let, vse od poraza proti Detroitu z 1:6 (2009). Anže Kopitar je soigralcem do epske zmage pomagal 19 minut, v tem času pa dvakrat ustrelil proti vratom branilcev naslova lige NHL.

Tretja tekma bo v noči na nedeljo po slovenskem času v Los Angelesu.