liga NHL Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar Zdeno Chara Ottawa Senators Boston Bruins

Sreda, 10. 12. 2014, 15.53

3 leta

Anže Kopitar zadel ob zmagi Kraljev (video)

Kralji so niz gostovanj nadaljevali pri Ottawi in to zelo uspešno, saj so zmagali s 5:3. Med strelce se je vpisal tudi slovenski hokejist Anže Kopitar.

Los Angeles Kings so bolje začeli dvoboj in sredi druge tretjine vodili z 2:0. Domačini so odgovorili in se ob začetku zadnje tretjine vrnili v igro pri rezultatu 2:2, ko je zadel Mark Stone.

Takrat je na sceno stopil slovenski hokejist in drugi po izboru za slovenskega športnika letnika Anže Kopitar. Zadel je za vodstvo s 3:2, kaj kmalu zadel pa je soigralec Trevor Lewis že povišal na 4:2. Na koncu so se Kralji veselili zmage s 5:3, kar je njihova petnajsta zmaga v tej sezoni, v kateri branijo naslov prvakov lige NHL.