Thermometer Blue 0

Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings NHL

Četrtek, 18. 2. 2016, 17.01

Anže Kopitar se je poškodoval in izgubil

Slovenski hokejski as Anže Kopitar je z Los Angeles Kings gostoval pri St. Louis Blues. V prvi tretjini se je poškodoval, zapustil led po petih odigranih minutah, Kralji pa so izgubili po podaljšku.

Iz tabora Kraljev prihajajo skope informacije o poškodbi Anžeta Kopitarja. Hrušičan je v prvi tretjini utrpel poškodbo na spodnjem delu telesa, na ledu pa je prebil pet minut in 12 sekund. Najboljši slovenski hokejist je zapustil igrišče v 19. minuti, na začetku druge tretjine pa ga ni bilo na klopi moštva iz Kalifornije. Trener Darryl Sutter po dvoboju ni znal odgovoriti na vprašanje, kako resna je poškodba 28-letnega Slovenca.

Dvoboj v St. Louisu se je po rednem delu končal z 1:1, nato pa je zmago gostiteljem v stoti sekundi podaljška zagotovil Jason Schwartz. Los Angeles je tako na gostovanju osvojil točko.

Zanimivo je, da je moral Kopitar že drugič v tej sezoni srečanje v St. Louisu končati predčasno. Tretjega novembra 2015 je prejel udarec od Ryana Reavesa in zapustil led v uvodni tretjini, njegovi soigralci pa so premagali St. Louis Blues s 3:0.

Kopitar je v tej sezoni odigral vseh 57 tekem, v katerih je vknjižil 51 točk. Dosegel je 17 zadetkov in 34 podaj. V karieri je v ligi NHL zaradi zdravstvenih razlogov največ tekem preskočil v sezoni 2010/11, ko je zaradi poškodbe gležnja izpustil zadnjih sedem tekem v rednem delu, nato pa še vseh šest v končnici. V prejšnji sezoni (2014/15) je manjkal le na treh srečanjih.