19.10

8 let, 1 mesec

Sreda, 8. 10. 2014, 19.10

Anže Kopitar s prvaki dobil porcijo štirih golov (video)

Prvaki lige hokejske NHL sezone niso začeli v slogu. Od zasedbe Los Angeles Kings so bili na njenem ledu s 4:0 boljši San Jose Sharks. Na preostalih tekmah so slavili Montreal, Boston in Vancouver.

Anže Kopitar je bil na ledu 18 minut in v tem času dvakrat streljal na gol. Los Angeles je dobil zaušnico od ekipe, ki jo je v lanski sezoni z veliko dela izločil v končnici, nato pa se ni ustavil povsem do konca. Kopitar in druščina so v lanski sezoni drugič v treh sezonah dvignili Stanleyjev pokal. V počastitev tega so v Staples centru pred tekmo slavnostno razvili poseben prapor.

Za Kralje je bila skrb zbujajoča predvsem druga tretjina, v kateri so dobili kar tri zadetke, dva od tega v razmiku zgolj 14 sekund. Tommy Wingles je za San Jose dal dva gola, vratar Antti Niemi pa je obranil 34 strelov. Zmagoslavje San Joseja v Los Angelesu je bilo v preteklosti vse prej kot samoumevno, saj so Morski psi izgubili 20 od 22 tekem v Staples Centru.

Kralji ob proslavi niso izgubili prvič. To se jim je pripetilo že januarja 2013, ko je bil s 5:2 boljši Chicago. "Zdelo se mi je, da je bilo vzdušje v garderobi dobro, ampak te nismo prenesli na led. Na ta način ne moreš igrati proti moštvu takšnega kalibra," je povedal branilec Alec Martinez. Los Angeles v noči na nedeljo čaka gostovanje pri Arizoni.