15. 6. 2008,
14.45

Nedelja, 15. 6. 2008, 14.45

Župančič Regent 17. na 500 m v Duisburgu

Slovenski kajakaš na mirnih vodah Jernej Župančič Regent je z nastopom v finalu B na 500 metrov sklenil tekmovanje na svetovnem pokalu v Duisburgu.

Osemindvajsetletni Koprčan, ki je v svoji paradni disciplini na 1000 m v soboto osvojil deseto mesto, je danes na pol krajši razdalji končal na skupnem 17. mestu.

V finalu A je zmago slavil Kanadčan Adam van Koeverden pred Britancem Timom Brabantsom in Nemcem Torstenom Lubischem.

Naslednja in zadnja tekma svetovnega pokala bo v Poznanu med 27. in 29. junijem.