17. 2. 2008,
19.36

Nedelja, 17. 2. 2008, 19.36

Zmaga Novogoričank

Odbojkarice HiT Nove Gorice so v 14. krogu srednjeevropske lige premagale Novo KBM Branik s 3:1 (-24, 15, 16, 20).

Tudi tretjo medsebojno tekmo v tej sezoni so dobile Primorke.

V najbolj izenačenem prvem nizu so Štajerke pri drugem tehničnem odmoru vodile s 16:14, v končnici pa se je prva zaključna žoga pri 24:23 ponudila domačim odbojkaricam. Po neuspešnem napadu Potokarjeve so se varovanke trenerja Mitje Koželja veselile še dveh točk zapored za vodstvo v nizih z 1:0. V drugem nizu so se Hitovke razigrale, precej bolje je deloval servis, uspešnejše pa so bile tudi pri sprejemu ter v napadu. Povedle so z 8:2 ter kasneje s 16:8, na koncu pa tekmicam prepustile le 15 točk.

Po izenačenju na 4:4 v tretjem nizu so si Mariborčanke privoščile nekaj nepotrebnih napak, kar so slovenske državne in pokalne prvakinje izkoristile ter z delnim izidom 7:0 ušle na 11:4. Branikovke se niso predale in so se Novogoričankam približale le na točko, nazadnje pri 14:13. Drugi tehnični odmor so s prednostjo dveh točk dobile gostiteljice, v nadaljevanju pa so gostje spet popustile v vseh elementih igre in do konca tega niza so osvojile le še dve točki.

Bolj izenačeno igro so gledalci znova spremljali v četrtem nizu. Prvo občutnejšo prednost so si Novogoričanke priigrale ob drugem tehničnem odmoru (16:13), odločilno razliko pa v sami končnici, ko so povedle s 23:18. Drugo zaključno žogo je izkoristila najbolj učinkovita igralka tekme Sanja Malagurski.