19.10

Bojan Tokič

Sreda, 15. 5. 2013, 19.10

V drugi krog le Tokič

Najboljši slovenski namiznoteniški igralec Bojan Tokič se je uvrstil v drugi krog svetovnega prvenstva v Parizu.

V zanj uvodnem dvoboju je s 4:1 (9, 9, -9, 4, 7) premagal Srba Zoltana Peteja. V drugem krogu se bo v četrtek pomeril z Nemcem Bastianom Stegerjem.

Zadnji dvoboj s klubskim soigralcem pri Saarbrucknu je Novogoričan dobil, in sicer na turnirju povabljencev v Stuttgartu. Že pred dvobojem je dejal, da bo zmagovalca odločila dnevna forma, oddati pa je moral le tretji niz.

Tokič je nato takoj po posamičnem dvoboju zaigral še med dvojicami, kjer pa sta z Janom Žibratom morala priznati premoč Korejcema Kimu Hyoku Bongu in Paku Sinu Hyoku. Slednja sta bila boljša s 4:2 (-11, 10, -6, 10, 8, 4).

Tako kot skoraj na vseh večjih tekmovanjih pa je Tokič med posamezniki ekspresno ostal osamljen. V prvem krogu sta namreč tekmovanje končala Saš Lasan in Uroš Slatinšek. Lasana je s 4:2 (8, 4, -5, -13, 8, 9) premagal Nemec Patrick Baum, Slatinška, največje pozitivno presenečenje v slovenskem taboru, pa Avstrijec Danie Habesohn. Oba sta svoje cilje dosegle že s samo uvrstitvijo na glavni turnir.

Med dekleti Slovenija nima več svojih predstavnic. Potem ko sta se Manca Fajmut in Jana Tomazini poslovili v predkrogu, je v 1. krogu izpadla še Alex Galič. S 4:1 (5, -10, 6, 7, 2) jo je premagala Szu-Yu Chen iz Tajvana.

Izpadla je tudi zadnja slovenska mešana dvojica. Tomazinijevo in Slatinška sta v boju za uvrstitev med najboljših 32 ugnala Cheung Juk in Jiang Huajung iz Hongkonga.