11.35

Nedelja, 26. 6. 2011, 11.35

Terčeljeva in Kragljeva v finalu

Boštjan Boh

Na tekmi svetovnega pokala v Tacnu so potekale polfinalne vožnje kajakašic in dvojcev v kanuju. Preboj v finale je uspel Evi Terčelj in Urši Kragelj.

Prve so se danes po tacenskih brzicah spustile kajakašice. Vrhunsko je svojo vožnjo odpeljala Ljubljančanka Eva Terčelj, ki je v polfinalu zaostala le za Slovakinjo Jano Dukatovo in v finalu napovedala boj za sam vrh. V finale pa se je uvrstila tudi Urša Kragelj, ki je za finale trepetala vse do zadnje tekmovalke. Urša je na koncu zasedla 10. mesto. Tretja naša predstavnica Ajda Novak, ta je nadomeščala poškodovano Nino Mozetič, je bila 23.

Manj sreče pa je bilo pri kanujih dvosedih. Za las sta finale zgrešila Sašo Taljat in Luka Božič, ki sta zasedla nehvaležno 11. mesto (prvih deset mest vodi v finale). Zanju je so bila usodna zadnja vrata, katerih sta se dotaknila in dobila pribitek dveh kazenskih sekund. Simon Hočevar in Dejan Kralj sta bila 13., prepočasna za finale pa sta bila tudi Urban Jarc in Luka Slapšak, ki sta zasedla 17. mesto. Najhitrejši je bil v polfinalu slovaški dvojec v postavi Pavol Hocshschrner in Peter Hocshschrner.

Finalne vožnje se pričnejo ob 12.05, ko se bodo prve po progi spustile kajakašice.