19. 1. 2008,
22.49

Sobota, 19. 1. 2008, 22.49

Stavbar izgubil v Varaždinu

V tekmi 13. kroga srednjeevropske lige so odbojkarji Varaždina doma premagali Stavbar IGM s 3:2 (-25, 15, 18, -23, 8).

Mariborski odbojkarji so zamudili priložnost, da se iz Varaždina vrnejo z zmago. Odigrali so eno boljših tekem v ligi, žal pa jim je v petem nizu zmanjkalo moči, poleg tega pa so gostitelji prav v odločilnem nizu zaigrali domala brez napak.

Uvodni niz je pokazal, da se gostje lahko enakovredno kosajo z gostitelji. Mariborčani so niz dobili po preudarni igri v končnici, ko so osvojili odločilni točki. Štajerci so tudi v nadaljevanju tekme igrali zelo dobro in povedli z 8:3, toda ko so varaždinski odbojkarji začeli odlično izvajati začetne udarce, se je mariborska vrsta znašla v težavah. Gostitelji so hitro izenačili, si nato priigrali občutno prednost in jo zlahka obdržali do konca niza.

Tudi v tretjem nizu je bila igra podobna, saj so imeli mariborski odbojkarji obilo težav s sprejemom. Domači odbojkarji so si priigrali nekaj točk prednosti, ki je gostje do konca niza niso uspeli ujeti in Varaždin je povedel v nizih z 2:1. Četrti niz je spet minil v izenačeni igri, odločala je razburljiva končnica, v kateri so bili po rezultatu 23:23 Mariborčani bolj zbrani in odločni. Odločilni niz je minil v premoči hrvaške ekipe, ki ni dovolila presenečenja.