judo Andraž Jereb Matjaž Trbovc Andreja Leški

Nedelja, 25. 9. 2016, 21.17

Slovenski judoisti v Zagrebu dvakrat na stopničke

Andraž Jereb | Foto Stanko Gruden, STA

Slovenska reprezentanca v judu je ta konec tedna nastopala na veliki nagradi Zagreba. Na tekmovanju, ki že kaže prve obrise olimpijskih ekip za Tokio 2020, so Slovenci osvojili dvojne stopničke. Andraž Jereb je v petek med borci do 66 kg zmagal, Anka Pogačnik pa je bila v soboto v kategoriji do 70 kg tretja.

V Zagrebu je na turnirju z nagradnim skladom 100.000 ameriških dolarjev nastopalo 228 borcev in bork iz 31 držav. Poleg omenjenih dveh slovenskih predstavnikov, ki sta si priborila zmagovalni oder, se deveterica slovenskih judoistov in judoistk v domovino vrača še s kopico uvrstitev na peto ali sedmo mesto. Peta mesta so v Zagrebu osvojili Matjaž Trbovc (do 60 kg), Vito Dragič (nad 100 kg) in Andreja Leški (do 63 kg), medtem ko sta bili Kristina Vršič (do 48 kg) in Klara Apotekar (do 78 kg) sedmi. Brez uvrstitev sta ostala zgolj Martin Hojak in Luka Harpf (oba do 73 kg).