5. 1. 2008,
22.59

Sobota, 5. 1. 2008, 22.59

Slovenci brez možnosti za napredovanje

Slovenska vaterpolska reprezentanca je V Dubrovniku izgubila tudi drugo tekmo kvalifikacijskega turnirja za nastop na evropskem prvenstvu.

S 15:3 (6:0, 4:2, 4:0, 1:1) so jo po pričakovanju premagali svetovni prvaki Hrvati. Slovenci so s tem izgubili vse možnosti za napredovanje, saj je že jasno, da so se na evropsko prvenstvo uvrstili Hrvati in Črnogorci, ki so danes z 18:3 ugnali Veliko Britanijo.

Slovenska reprezentanca proti svetovnim prvakom, ki jih vodi slavni trener Ratko Rudić, ni imela česa iskati. Razlika v kakovosti je bila po pričakovanju debelo v korist gostiteljev, ki so Slovence nadigrali v vseh elementih vaterpolske igre, njihova premoč je bila najbolj očitna v igri z igralcev več, saj so gostitelji imeli 60 odstotno realizacijo številčne premoči, Slovenija pa le 12 odstotno.

Domači so že na začetku pokazali, da do "outsiderjev" ne bodo imeli milosti. Že v prvi četrtini so dosegli šest zadetkov, nasprotniku pa niso dovolili, da izkoristi tri številčne prednosti v bazenu. V drugi četrtini so že povedli z 8:0, toda Kecman in Bukovac sta izid znižala. To je Hrvate spet prisililo k nekoliko bolj zavzeti igri, posledica tega je, da je bilo po treh četrtinah na semaforju 14:2. Enakovreden je bil le zadnji del. Gostitelji so popustili, gostje pa vendarle nekoliko zadihali, kar se je poznalo tudi pri rezultatu, zadnja četrtina se je končala z izidom 1:1. Slovenci so imeli možnost doseči še en zadetek, a je pri njihovem protinapadu zmanjkalo elektrike, bazen se je zavil v temo, priložnost za "lepotno izboljšavo" rezultata pa je splavala po vodi.

V nedeljo se bodo Slovenci pomerili še z Veliko Britanijo, a tekma ne bo odločala o ničemer.