1. 8. 2014,
20.47

Petek, 1. 8. 2014, 20.47

Simon Brus najboljši Slovenec v kvalifikacijah

Kajakaši in kanuisti v slalomu na divjih vodah so opravili kvalifikacije na tekmi svetovnega pokala v La Seu d'Urgellu.

Med deseterico Slovencev, ki so nastopili, se je najbolje odrezal kajakaš Simon Brus, v kvalifikacijah je postavil najhitrejši čas. Kanuist Benjamin Savšek se je v polfinale uvrstil kot četrti, Jure Lenarčič je bil šesti.

Kanuist Anže Berčič je postavil deveti čas. V sobotni del tekmovanja se je uvrstil tudi kajakaš Martin Albreht, v popoldanskem delu kvalifikacij pa sta bili uspešni še kajakašici Urša Kragelj, ki je bila 13., in Eva Terčelj, ki je zasedla 17. mesto. V kvalifikacijah so nastope sklenili Martin Srabotnik, Janoš Peterlin in Neža Vrevc.

Na enem od tradicionalnih slalomskih prizorišč je celjski kajakaš Simon Brus v kvalifikacijah prikazal najboljšo vožnjo izmed vseh tekmovalcev na startu in prvi del tekmovanja končal na prvem mestu. To pomeni, da bo v sobotnem polfinalu startal kot zadnji. Na olimpijsko progo v Španiji ima lepe spomine, saj se je leta 2011 tu skupaj s Petrom Kauzerjem in Juretom Megličem veselil ekipne zlate kolajne z evropskega prvenstva. Varovanec Aleša Kudra je bil po prvi vožnji uvrščen na 24. mesto, v drugo pa je pokazal precej boljšo vožnjo.

Brez večjih težav si je napredovanje priveslal tudi Jure Meglič, ki je pod zastavo Azerbajdžana priveslal do 12. mesta. V soboto se bo tekma nadaljevala s polfinalnimi in finalnimi nastopi kanuistov, kanuistk in kajakašev.