4 leta, 5 mesecev

Darko Jorgić Darko Jorgić Tilen Cvetko Peter Hribar

Sreda, 30. 10. 2013, 18.03

Potrdili, da gre za izjemno generacijo

Največje svetovno tekmovanje v namiznem tenisu za kadete ITTF World Cadet Challenge, ki med 26. oktobrom in 3. novembrom poteka na Otočcu, se je za našo reprezentanco začelo odlično.

Slovenska reprezentanca v sestavi Darko Jorgić, Erik Paulin, Tilen Cvetko in Peter Hribar je osvojila bronasto kolajno.

Slovenski fantje, ki so že julija na evropskem prvenstvu za mladino v Ostravi osvojili ekipno srebro, so tudi na domačih tleh potrdili, da gre za izjemno generacijo mladih talentov. V torek so v predtekmovalni skupini sicer priznali premoč Aziji, nato pa s 5:0 odpravili Oceanijo in s 3:2 še Severno Ameriko ter si tako zagotovili polfinalni nastop.

Tam jih je pričakala ekipa Evrope, ki je pričakovano slavila s 3:1. Edino zmago za naše je prispeval Jorgić, ki je po pravem boju s 3:2 premagal Andreasa Levenka, pri Evropejcih pa je blestel kadetski evropski prvak Čeh Tomaš Polansky, ki je zabeležil dve zmagi.

Na tekmovanju se zaradi posebnega točkovanja ekip igra tudi za 3. mesto. V tej tekmi so naši z 1:3 klonili proti ekipi Južne Amerike, kljub temu pa so si že z uvrstitvijo v polfinale prislužili bronasto kolajno.

Dekleta v postavi Tamara Pavčnik, Gaja Paradiž, Nika Naglič in Katrina Sterchi so osvojila končno 6. mesto.