22.01

svetovni pokal

Sobota, 4. 6. 2011, 22.01

Odlični nastopi taekwondojistev

Vse tri slovenske reprezentance, kadetska, mladinska in članska, v WTF taekwondoju nastopajo na mednarodnem turnirju A-kategorije (svetovni pokal) v Avstriji.

Prvi dan turnirja so Slovenci osvojili pet odličij. Najbolje se je odrezala članica Franka Anič, ki je v kategoriji do 67 kg suvereno dobila vse tri borbe in zasluženo osvojila zlato medaljo. Drugi mesti sta med člani zasedla Gregor Pirš (do 74 kg), ki je po treh zmagah v finalu moral priznati premoč nasprotnike iz Nemčije, in Ivan Trajkovič (do 80 kg), ki je zmagal štirikrat, v finalu pa izgubil proti enemu najboljših taekwondoistov sveta, Aaronu Cooku iz Velike Britanije.

Uspeh članov sta dopolnili mladinki Ana Petrušič (do 52 kg) in Dunja Lemajič (do 63 kg). Petrušičeva je po štirih zmagah v finalu tesno izgubila proti predstavnici Francije in tako osvojila drugo mesto, medtem ko je Lemajičeva klonila po podaljšku v polfinalu in tako osvojila bron.

Letošnje OP Avstrije zaznamuje visoka udeležba, saj na turnirju nastopa preko 1.000 tekmovalk in tekmovalcev z vsega sveta. Gre za zadnji turnir najvišje kategorije pred julijskimi kvalifikacijami za nastop na olimpijskih igrah v Londonu 2012, tako da ga reprezentance izrabljajo za preverjanje forme.